Oto ekspertiz nedir?

ds
2. El araç alırken beklenmedik arıza ve sorunlarla karşılaşıp ciddi anlamda maddi ve manevi zarara uğramamak için aracın komple bakımdan geçirilmesi bir zorunluluktur.
2. El araç alırken çoğu kişi dış görünüşe ve motora bakmayı yeterli buluyor. Bazı alıcılar ise sanayiye yada bir bilene göstersede bir çok ayrıntı gözden kaçmaktadır.
Sonrasında ortaya çıkan hasarlar yada gözden kaçan arızalar binlerce Türk Lirası zarara yol açmaktadır ve buda maddi yönden bir kayıp demektir.
Oto ekspertiz yaptırmadan önce güvenebileceğiniz bir firma tercihi alıcı için en önemlisidir.
Oto ekspertiz firması hiçbir kurum ve kuruluş ile bağlantılı olmamalı tamamen ekspertiz işi yapan tarafsız bir firma olmalıdır. Güven-al Çankaya’da ve Yenimahalle’de oto ekspertiz hizmeti vermek ve tarafsız bir firma olarak size en iyi kaliteyi sunmak için burada.
Satıcının sizi yönlendirmesine izin vermeden sizin almak istediğiniz aracı seçtiğiniz firmaya götürmeniz çok önemlidir.
Hala organize bir biçimde galeriler ve firmalar ile çalışan,aracın kusurlarını saklayan firmalar olduğu bilinmektedir.
Güven-Al oto ekspertiz olarak hiçbir kişi yada kuruluş ile bağlantılı olmamakla birlikte firmamızda oto tamiri ve bakımıda yapılmamaktadır. Bu sayede kusursuz araçlara arıza varmış gibi gösterip ekstra tamir ücreti isteyen firmalardan da ayrılmış oluyoruz.
Oto ekspertiz 2 aşamadan oluşmaktadır.
⦁ Son derece hassas ölçüm yapan,bakımları ve kalibrasyon ayarları düzenli kontrol edilen konusunda profesyonel bir firmanın ekspertiz cihazlarını kullanmak bir zorunluluktur.
⦁ Sadece cihazların verilerini kesin doğru olarak kabul etmek yerine uzman ekip tarafından titizlikle incelenerek varsa bir eksikliğinde anında ortaya çıkarılması gerekmektedir.
Sonuç olarak yalnızca ekspertiz cihazı yada uzman ekip bulundurmak yerine birbirini tamamlayan bir sistem oluşturulması gerekmektedir.
Şunu da unutmamak gerekir ki bir aracın ekspertiz süresi 30 dakikanın altında olmaması gerekmektedir. Personelin aracı acele etmeden dikkatli incelemesi hata yapmaması adına son derece önemlidir.
Yukarıda belirttiğimiz hususlara önem veren bir firma olarak Güven-Al oto ekspertiz merkezimizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.